Tallinn Nova Vita – Lastetuse ravi keskus

Alates augustikuust teevad koostööd SA Väärtustades Elu raseduskriisi nõustajad ja Nova Vita kliiniku arstid, et pakkuda psühholoogilist toetust naistele ja meestele lastetuse ravi ajal.

Raseduskriisi nõustaja Katrin Roosileht võtab vastu Tallinna Raseduskriisikeskuses (Weizenbergi 6)
individuaalvastuvõtule lastetuse ravil olevaid naisi, mehi ja nende lähedasi. Info ja registreerumine Katrin Roosileht, tel 555 22584, katrin@rasedus.ee.

Raseduskriisi nõustamisele tulemiseks küsi saatekiri oma günekoloogilt, ämmaemandalt või perearstilt. Raseduskriisi nõustamine on tasuta.

Raseduskriisi nõustamine pakub naistele ja meestele ning nende lähedastele lapse planeerimise ajal (sh. periood kui on diagnoositud viljakushäired või lastetus), lastetuse ravi ajal, lapse ootuse ajal, raseduse ja sünnituse järgselt psühholoogilist toetust ja teavet paremaks toimetulekuks.

Üldiselt näitavad uurimused, et viljatusravi programmi lülitunud paarid on psühholoogiliselt hästi kohanenud. Viljatusravi valinute hulgas on kõrgem stressitase, ärevus ja depressiivsus, kuid need ei ületa kliinilise normi piire. Naised kogevad enam stressi kui mehed: naised hindavad raseduse kohta tulemuse ootamist ja negatiivsete tulemuste teadasaamist stressirohkemaks kui mehed. Kõrgem stressi tase seostub kehvemate lastetuse ravi tulemustega.