24. märtsist 2008.a. alustab Sihtasutus Väärtustades Elu tasuta raseduskriisi telefoninõustamisega.

Tänasest avab Sihtasutus Väärtustades Elu telefoninõustamise liini, mis pakub naistele ja peredele infot ja tuge raseduskriisiga toimetulekuks. Telefoninumbril 8002008 on raseduskriisi nõustamine naistele ja nende lähedastele tasuta (helistades nii lauatelefonilt kui mobiiltelefonilt).
Telefoninõustamine on avatud iga päev kell 09.00-21.00„Telefoninõustamise eesmärk on teha raseduskriisi nõustamine kättesaadavaks üle-eestiliselt“ ütles SA Väärtustades Elu juhatuse esimees Kaia Kapsta.

Tänaseks on naistel ja nende lähedastel võimalik pöörduda raseduskriisi nõustajate poole mitmetes maakondades. Lisaks Tallinna haiglatele ja Tallinna Raseduskriisikeskusele nõustatakse naisi ka Rapla, Läänemaa, Rakvere ja Põlva haiglas. Senised kogemused on näidanud, etraseduskriisi nõustajate poole pöördutakse telefonitsi ka maakondadest, kuhu raseduskriisi nõustamisega ei ole veel otseselt jõutud. Samuti on telefoninõustamist võimalik kasutada olukordades, mis vajaksid kõrgendatud emotsionaalse fooni tõttu kiiremat sekkumist juhul, kui teiste erialaspetsialistide poole silmast-silma nõustamisele minek võib mingitel põhjustel viibida.

Raseduskriisi sattunud naistel ja/või tema lähedastel väheneb suuremal või vähemal määral võime tulla toime füsioloogiliste, sotsiaalsete ja psühholoogiliste muutustega või traumaatiliste kogemustega, mis on seotud rasestumisega, raseduse katkemise või katkestamise, lapseootuse, sünni ning emadusega.

„Telefoninõustamise kaudu jagame esmast toetust ja infot probleemsetes küsimustes, nagu näiteks konfliktid ja kriis paarisuhtes, perevägivald, lein, ootamatu rasedus jne. Ka on võimalik telefonivestluse käigus selgitada edaspidise abi saamise vajadused ning soovituslikud võimalused erinevate erialaspetsialistide poole pöördumisel,” lisas Kaia Kapsta.

Tasuta raseduskriisi telefoninõustamise suurtoetaja on Tele2.

Nõustamine hakkab toimuma koostöös tervist edendava projektiga „Raseduskriisi nõustamine”, mida toetab Eesti Haigekassa.

Nõustamine on tasuta.