Avatud on internetiportaali www.rasedus.ee raseduskriisi nõustamisalane foorum

PRESSITEADE
23. detsember 2008

Internetiportaal www.rasedus.ee avas foorumi, https://rasedus.ee/foorum kus külastajatega suhtlevad ja küsimustele vastavad raseduskriisi nõustajad ning vajadusel kaastakase ka teiste valdkondade spetsialiste.

Foorum keskendub erinevatele rasedusega seonduvatele aspektidele, sh. suhteprobleemid. Foorumi külastajatega suhtlevad ja küsimused vastavad raseduskriisi nõustajad. Vajadusel kaasatakse teiste valdkondade spetsialiste.
E-nõustamise kaudu on võimalik individuaalselt suhelda kirja teel raseduskriisi internetinõustajatega.

„Peame oluliseks pakkuda inimestele võimalust ja ruumi oma kogemuste, murede, küsimuste, aga ka rõõmude jagamiseks. Foorumi avamine just jõulueelses perioodis on meie jaoks tähendusrikas,” ütles SA Väärtustades Elu juhatuse esimees Kaia Kapsta.

„Ehkki kogu maailm kõneleb käesoleval, jõulueelsel ajal laste säravatest silmadest, jõulurõõmust ja -ootusest, on meie keskel palju neid naisi, mehi ja peresid, kes tunnevad ennast pigem on muredes, kaotustes ja mälestustes üksijäetutena.

Jõulud ja aastavahetus on aeg, mil inimesed teevad kokkuvõtteid möödunud aastast ning läbielatud-kogetud kaotused ja tagasilöögid võivad sel perioodil taas teravdatult mälestustes esile kerkida. Palju on ka neid väikeste laste emasid või lapseootel naisi kes on otsustanud oma lastega kodus olla ajal, mil nende partnerid ja lähedased sõbrad väljaspool kodu jõuludega või aastavahetusega seotud peomelu naudivad. Lapseootusesse ja sünnitusjärgsesse perioodi on aga ka iseenesest juba kuhjaga vastuolulisi tundeid ja emotsioone sisse kodeeritud,” lisas Kaia Kapsta.

www.rasedus.ee on saanud teoks tänu Sotsiaalministeeriumi ja Hasartmängumaksu Nõukogu toetusele.

Lisainformatsioon:
www.rasedus.ee

Kaia Kapsta, SA Väärtustades Elu juhatuse esimees,
e-mail: koolitus@rasedus.ee, telefon: 56 46 02 62

Küllike Lillestik, Tallinna Raseduskriisikeskuse juhataja
e-mail: kyllike@rasedus.ee, telefon: 53910923
Tasuta raseduskriisi telefoninõustamine: 8002008