Raseduskriisi nõustamine noortele

Noore inimese ellu tuleb teadmine alanud rasedusest enamasti ootamatult ja seab teismelise, kel haridustee pooleli ning elu olulised sihid veel seadmata, keerulise valiku ette. Mõneti mõjutab noore inimese suhtumist ja otsust ehk see, kas rasedus on alguse saanud suurest armastusest või juhuslikust vahekorrast, kuid nii või teisiti on see palju küsimusi ja kõhklusi tekitav olukord.

Suureks abiks siin on noorele tema perekond ja lähedased sõbrad, kuid vahest on hea kujunenud asjaolusid ka täiesti erapooletu spetsialistiga arutada. Raseduskriisi nõustaja roll selles olukorras on anda mitmekülgset infot, aidata noorel inimesel endas selgusele jõuda, et ta suudaks teha läbimäeldud ning kaalutud valikud ning toetada noort emotsionaalsete ja praktiliste probleemide lahendamisel raseduse ajal ja vajadusel ka pärast lapse sündi. Nõustaja poole võib pöörduda nii üksi kui ka koos tulevase lapse isa, oma vanemate või mõne toeks oleva lähedase isikuga.

Raseduskriisi nõustaja Heli Rand võtab vastu neljapäeviti Tallinna Raseduskriisikeskuses noori lapseootel naisi ja nende kaaslasi.

Vastuvõtule saab registreerida heli@rasedus.ee või tel: 5147455