Piloot 2021-2022

Meil on hea meel anda teada, et koostöös Sotsiaalministeeriumiga riigile strateegilise projekti
“Lasterikast Eestit toetavate ja perede heaolu tagavate teenuste koostööpakkumine” raames
toimub perioodil november 2021-aprill 2022 piloot raseduskriisi nõustamisteenuse pakkumiseks ilma
suunamiskirjata ja väljaspool tervishoiuasutusi (nt Perepesad jt. peredele tugiteenuseid pakkuvad
Perekeskused). Piloodi raames osutatakse teenust ainult kontaktnõustamisena.

Teenusele võivad tulla kõik rasedust planeerivad, lapseootel ja/või väikelapsega (kuni lapse 2-
aastaseks saamiseni) pered. Teenust osutatakse nii individuaalse kui perenõustamisena.

Ootame Sind raseduskriisi nõustaja vastuvõtule kui:
o vajad psühholoogilist toetust raseduse planeerimise või lapseootuse ajal;
o vajad enam arusaamist ja mõistmist, mis toimub lapseootuse perioodil nii Sinu enda, kui ka
Sinu partneriga;
o soovid rääkida oma raseduse või lapse sündimise lugu;
o oled läbi elanud traumaatilise sündmuse – lapse surma, raseduse katkemise või
katkestamise;
o vajad abi viljatuse ravi ajal või eriavajdusega lapse sünni eel ja sünnituse järgsel perioodil;
o oled kogenud paarisuhte pingeid või lahkuminekut raseduse ajal või sünnituse järgselt;
o vajad toetust ja informatsiooni oluliste otsuste tegemisel või muude seonduvate küsimuste
osas.
Teenuse omaosalus kliendile on 6 eurot, mis tuleb tasuda vähemalt 48h enne broneeritud vastuvõtu
aega. Broneeringutasu ei tagastata. Aja broneerimiseks võtke ühendust nõustajaga.

Pilootprojekti raames planeeritakse osutada teenust järgmistes piirkondades, registreerimine ja
lisainfo nõustajalt:
Rakvere Eliana Koov, tel 5090979, eliana.koov@gmail.com
Rapla Kristi Kuura, tel 5165676 kristi.kuura@gmail.com
Viljandi Triinu Tints tel 58 900 579, triinu.tints@gmail.com
Gertrud Saage, gertrud.saage@gmail.com
Pärnu Kertu Raadik tel 5145115, kerturaadik@gmail.com
Haapsalu Maret Voites tel 555 97747, maret@rasedus.ee

Pilootprojekt toetab raseduskriisi nõustamisüsteemi väljatöötamist koostöös erinevate piirkondlike
peredele teenuseid pakkuvate keskustega.
Kui teil on huvi, et teenust osutatakse ka teie piirkonnas, siis võtke meiega ühendust.
Korralduslikud küsimused: Margit Emberg, tel 5253038, margite@rasedus.ee

Toetab: Sotsiaalministeerium