SA Väärtustades Elu on viie tegutsemisaastaga pannud aluse üle-eestilisele raseduskriisi nõustamisteenusele

SA Väärtustades Elu on viie tegutsemisaastaga pannud aluse üle-eestilisele raseduskriisi nõustamisteenusele

Pressiteade
19.01.2010

Täna, kolmapäeval, 19. jaanuaril tähistab SA Väärtustades Elu Tallinna Raseduskriisikeskuses tänuõhtuga viienda tegevusaasta täitumist. Viis aastat tagasi alustati esimeste sammudega raseduskriisi nõustamises, tänaseks on nõustamine jõudsalt arenenud ja sihtasutusest saanud ka uudse paarisuhtekoolituse PREP (The Prevention and Relationship Enhancement Program) eestvedaja Eestis.

PREP- paarisuhtekoolitus on paaride suhteid tugevdav ja probleeme, sh lahutusi ennetav koolitusprogramm, mis on välja töötatud Denveri Ülikoolis Colorados ja põhineb enam kui 25 aasta jooksul läbiviidud empiirilistel uuringutel kooselu ja paarisuhete vallas.

Sünnipäevaseminari aukülaline ja peakõneleja on PREP-paarisuhtekoolituse looja psühholoogiaprofessor Howard Markman USAst, juba nimetatud Denveri Ülikoolist. Markman räägib paarisuhte kvaliteedi võimalikust seosest riigi üldise heaolu ja arengusuundadega.

„Oleme väga rahul, et meil õnnestus prof Markman taas Eestisse kutsuda,” rääkis SA Väärtustades Elu juhatuse esimees Kaia Kapsta. Howard Markmanil on ettekanne ka 21. jaanuaril toimuval Sotsiaalministeeriumi ja MTÜ Mina ja Sina korraldatud vanemahariduse konverentsil „Kas lapsevanemaks õpitakse või sünnitakse” (http://www.sinamina.ee/ee/konverents/).

Sihtasutuse Väärtustades Elu viit tegutsemisaastat iseloomustab Kaia Kapsta kui pikka ja huvitavat teekonda. „Kui tuua võrdluseks 2006. aasta, mil meie esimene raseduskriisi nõustaja võttis Ida-Tallinna Keskhaiglas vastu oma esimesi kliente ja 2010 aasta, mil tuhanded meie kliendid said nõustamist juba üheteistkümnes maakonnas, on põhjust rõõmu tunda. Oleme väga tänulikud koostööpartneritele ja mõttekaaslastele, kelle toetus on aidanud meil tänasesse päeva välja jõuda.”

Tallinna Raseduskriisikeskuse juhataja Küllike Lillestik peab oluliseks, et sihtasutuse poolt pakutavad teenused – rasedusnõustamine ja PREP-paarisuhtekoolitus on omavahel ideeliselt seotud ja teineteist täiendavad. Esialgne idee saadi Norrast, kus riik võimaldab PREP-paarisuhtekoolitust igale esimest last ootavale paarile. 2011 aasta jaanuariks on tänu sihtasutusele „Väärtustades Elu” saanud Eestis PREP–paarisuhtekoolitust üle 600 inimese.

SA Väärtustades Elu loodi 2006. aastal eesmärgiga toetada Eesti ühiskonnas perede vaimse tervise edendamist ja pereväärtusi üldisemalt. Seni on üheks suuremaks tegevusvaldkonnaks olnud raskustesse sattunud peredele suunatud raseduskriisi nõustamine, mille kõrvale on alates 2009.aastast rajamisel paarisuhet tugevdav ja lahutusi ennetav PREP-paarisuhtekoolituse koolitussüsteem.

Lisainfo: Kaia Kapsta, SA Väärtustades Elu juhatuse esimees, tel 56460262 koolitus@rasedus.ee www.rasedus.ee