SA Väärtustades Elu raseduskriisi nõustajad alustasid koostööd Tallinna Lastehaiglaga

PRESSITEADE
21.05.2009
SA Väärtustades Elu raseduskriisi nõustajad pakuvad alates maikuust abi ja toetust Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonnas. Tasuta raseduskriisi nõustamise teenus võimaldab lapsega haiglaravil viibivatel emadel ja peredel saada nõustamist haiglas olemise ajal.

SA Väärtustades Elu juhatuse esimehe Kaia Kapsta sõnul on Tallinna Lastehaigla üks pealinna haiglatest, kus raseduskriisi nõustajad on abivajajatele kättesaadavad. „Psühholoogiline nõustamine peale erivajadusega lapse sündi võimaldab lastevanematel kiiremini kohaneda ja toime tulla ebakindluse ja hirmudega mis võivad olla seotud lapse tervisega ja hakkama saamisega tulevikus,” märkis Kapsta.

Tallinna Lastehaiglas saavad raseduskriisi nõustaja poole erinevates küsimustes pöörduda nii haiglas oma lapsega viibivad pered kui ka arstid ja õed. „Haiglas nõustades peame väga oluliseks meeskonnatööd, koostöös erinevate spetsialistidega saavutame parima tulemuse ka kriisi sattunud perede aitamisel. Eesmärgipärasema koostöö nimel plaanime läbi viia haigla sisesed raseduskriisialased infopäevad,” ütles Tallinna Lastehaigla raseduskriisi nõustaja Kristiina Salong.

Alates 2007. aastast on Eesti Haigekassa toetusel Tallinnas, Harjumaal, Raplas, Rakveres, Tapal, Põlves ja mitmetes teistes Eesti maakondades pakutud naistele ja nende lähedastele tervist edendava projekti „Raseduskriisi nõustamine” käigus tasuta raseduskriisi nõustamise teenust. „Nõustamisteenuse sihipärane väljaarendamine on teoks saanud tänu Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis koolitatud nõustajatele, meil on olemas erioskustega raseduskriisi nõustajate meeskond,” sõnas Kapsta.

Raseduskriisi nõustamisel saab nõustaja pakkuda rasedus- ja sünnitusjärgsel perioodil naisele ja tema lähedastele psühholoogilist toetust ja teavet paremaks toimetulekuks. Individuaal-, interneti- või telefoninõustamise võimalus on suunatud naistele, meestele ja peredele erinevates probleemolukordades. Toetuse ja psühholoogilise abi on võimalik saada raseduse planeerimise, rasedus- ja sünnitusjärgsel perioodil, raseduse katkemise situatsioonis, abordieelselt ja -järgselt, viljatuse või erivajadusega lapse sünni eelselt ja sünnituse järgselt.

Alates 2007. aastast on tervist edendava projekti raames raseduskriisi nõustajate poole pöördunud ja oma muredele ning küsimustele lahendusi leidnud üle 1200 inimese, rohkem kui 2800 korral.

Tallinnas osutatakse raseduskriisi nõustaja tasuta teenust: Tallinna Raseduskriisikeskuses (Sõpruse pst 151), info ja registreerimine 53 910 923, Ida-Tallinna Keskhaiglas (Ravi 18) registreerimine lühinumbril 1900, Tallinna Lastehaiglas (Tervise 28), Pelgulinna Sünnitusmajas (Sõle 23).
E-nõustamine www.rasedus.ee ning tasuta telefoninõustamine 800 2008. Raseduskriisi nõustajad vastavad kõnedele iga päev kella 9.00-21.00.

Info ja kontakt:
Kaia Kapsta
SA Väärtustades Elu juhatuse esimees
56 46 02 62