Nõustajad

Nõustajad

Eliana Koov

Olen kahe lapse ema ja suuresti nende sünd ning kasvamine mind ongi toonud raseduskriisi nõustaja töö juurde. Kuna esimese lapse sünnijärgselt kogesin omal käel, kui vajalik see amet on, teadsin kohe, et see on midagi, mida kunagi soovin ka ise teha. 8 aastat hiljem istun teisel pool seda tuba ja saan pakkuda, loodetavasti vähemalt pooltki sama hästi, seda tuge, mida ise nii väga vajasin! Nõustajana, ma ei tee inimesi korda, vaid toetan neid kuniks nad leiavad endas jõu, et iseennast aidata! Lisaks raseduskriisile, töötan peredega sünnitoetaja, imetamisnõustaja ja laste unenõustajana. Kodulehed: www.doulaeliana.ee www.rasedus.ee www.unehaldjas.ee
Eriala
psühholoog, raseduskriisi nõustaja, omab raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutset, pere- ja sünnitoetaja
Kontaktnumber

Elina Piirimäe

Minu elu kutse on olla ämmaemand. Olen töötanud alates 1998 aastast ja tegelenud naise ning perega nii raseduse, sünnituse kui ka sünnitusjärgsel, imetamise ajal. Seikluslik meel on viinud mind tööle nii väikesesse maakonnahaiglasse, erahaiglasse kui ka 3. etapi haiglasse ning tööle Aafrikasse ja Indiasse. Igal pool olen kohanud oma töös naisi kui väga isikupäraseid, erinevaid ja individuaalsete vajadustega inimesi. Et inimesi paremini mõista ja osata abiks olla läksin õppima raseduskriisinõustamist, mida praktiseerin nüüd juba 3. aastat, alguses praktikandina, täna iseseisva nõustajana. Minu tööelu tasakaalustavaks pooleks on mu perekond, olen õnnelikus abielus ja kolme lapse ema.
Eriala
raseduskriisi nõustaja, ämmaemand
Kontaktnumber
53439836

Heli Rand

Eriala
psühholoog, raseduskriisi nõustaja, omab raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutset
Kontaktnumber

Kaisa Aardevälja

Eriala
psühholoog, raseduskriisi nõustaja, omab raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutset
Kontaktnumber

Katrin Roosileht

Olen lõpetanud Tartu Ülikoolis psühholoogia eriala. Samuti olen õppinud Tallinna Psühhodraama Koolis psühhodraama rakendajaks ja lavastajaks. 2006-2007 läbisin Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis raseduskriisi nõustajate täiendkoolituse. 2017.a sain Raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutse. Tegutsen igapäevaselt koolitaja ja nõustajana. Soovin, et inimesed õpiksid ennast armastama just sellena, kes nad on ning oskaksid iseenda vastu rohkem head olla. Ka raskel hetkel abi küsimine on oluline viis enda vastu hea olla, sest keegi ei peaks murega üksi jääma. Jagatud mure saab kergemaks.
Eriala
raseduskriisi nõustaja, psühhodraama rakendaja
Kontaktnumber

Kerli Okas

Minu kirg on toetada naisi ja peresid sünnituseks valmistumisel, sünnitusel ja sünnitusjärgselt. Alates 2017.aastast olen pühendunud sellele professionaalsel tasemel, sh õppinud raseduskriisi nõustajaks ning nõustanud naisi/peresid erinevatel teemadel nii sünnituseelselt kui ka -järgselt. Olen pikaajalises abielus ja kolme poja ema. Oma pere loomise teel olen kogenud suurimat armastust ja elu ilu, aga ka samaväärseid raskeid kohti. Nii isiklikult kui ka nõustajana olen kogenud, et mida kiiremini naine, mees või pere psühholoogilist nõustamist ja toetust keerulises olukorras saab, seda kiirem ja kergem on sellest välja tulemine. Püüan leida aja nõustamisele esimesel võimalusel. Nõustan Tallinnas, Tallinna piires või lähistel teen ka koduvisiite, samuti nõustan telefoni- või videokõne teel üle Eesti. Lisaks raseduskriisi nõustamisele toetan sünnitusi, koolitan peresid sünnituseelselt – olen Spinning Babies® sertifitseeritud perede koolitaja; teen imetamis- ja unenõustamisi ning osteopaatiat. Lähem info: https://www.pehmealgus.ee/, https://www.spinningbabies.com/, https://unehaldjas.ee/
Eriala
raseduskriisi nõustaja, pere- ja sünnitoetaja, andragoogika
Kontaktnumber
56957442

Kertu Raadik

Olen alates 2018 aastast ämmaemand ja 2021 aastast raseduskriisi nõustaja. Mõlemad on minu kutsumus ja kirg. Lisaks olen läbinud (2014-2017 aastal) Transpersonaalse Psühholoogia ja Hüpnoteraapia erakooli Teadlik Mina isiksusliku arengu programmi. Hetkel olen läbimas Imago paariteraapia väljaõpet. Samuti täiendan end jooksvalt erinevatel ämmaemanduslikel ning vaimse tervise koolitustel. Usun, et iga inimene soovib olla kuuldud, nähtud ning mõistetud. Pean tähtsaks oskust päriselt kuulata ja kuulda, tõeliselt hetkes kohal olla ja elada, aktsepteerida hinnanguvabalt, olla tänulik ning armastada tingimusteta.
Eriala
raseduskriisi nõustaja, omab raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutset, ämmaemand
Kontaktnumber
5145115

Kristi Kuura

Mind on alati huvitanud siia maailma sündimise ime. Ehk teemad nagu rasedus-sünnitus-naiseks olemine ja emaks kasvamine. Otsides nõustaja töös väljundit, jõudsin peale teise lapse sündi naistele suunatud nõustamisteenuse loomise alguse juurde. Raseduskriisi nõustajana töötan alates 2007. aastast. Täna toetan naisi ja peresid sünni eelsel ja järgsel perioodil Ida-Tallinna Keskhaiglas ja Confido Meditsiinikeskuses. Erialase kvalifikatsiooni säilitamiseks täiendan end iga-aastaselt erinevatel psühhoteraapia- ja nõustamistehnikate alastel koolitustel ja seminaridel. Psühholoogilise nõustaja ettevalmistuse ja kutseoskused sain Professionaalse Psühholoogia Erakoolist. Olen koolitanud end Tallinna Ülikooli magistrantuuris organisatsioonipsühholoogia valdkonnas, läbinud psühhoanalüütilise psühhoterapeudi väljaõppe koolituse teoreetilise kursuse. Erialaste teadmiste kõrval toetavad minu arengut praktilised õpetused teadvelolekust ja erinevatest jooga praktikatest. Tunnen huvi arengu- ja perepsühholoogia, naise vaimse tervise ja heaolu määravate tegurite vastu. Huvitun sünnituskogemuse ja sünnitusjärgse vaimse tervise ning vanemliku rolliga kohanemise seostest. Vastavalt kliendi probleemile, kasutan psühholoogilise hindamise ja nõustamise juures erinevaid teaduspõhiseid tehnikaid ja meetodeid, toetudes raseduskriisi nõustaja väljaõppele, lahenduskesksele lühiteraapiale ja psühhoanalüütilise psühhoteraapia alastele teadmistele. Veedan meeleldi aega looduses, pere ja sõprade ringis. Armastan lugeda, naudin head teatrit, foto- ja filmikunsti. Mind maandab kõndimine, jooga ja tantsimine.
Eriala
psühholoog, raseduskriisi nõustaja, omab raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutset
Kontaktnumber
5165676

Kristiina Salong

Naine- sünnitus- emaks olemine on teemad, mis minu jaoks on tähtsad. Elu on andnud mulle palju hetki, läbi mille ma tean, kui oluline on meie raseduskriisinõustajate tegevus. Raseduskriisinõustajana tegutsen alates 2008- aastast Tallinnas. Olen lõpetanud Tallinna Ülikoolis sotsiaaltöö (2003) ja kunstiteraapiate (2017) magistriõppe, Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis raseduskriisi nõustamise täiendkoolituse (2008) ja praegu omandan mikrokraadi kunstipõhises peretöös. Aastastel 2011-2013 läbisin Institut für Haptische Gestaltbildung- Nord väljaõppekoolituse-gestaltteraapia meetod “Arbeit am Tonfeld”ehk “töö saviväljal” ehk saviteraapia. Olen ema kahele täiskasvanud lapsele ja teismelisele tütrele.
Eriala
raseduskriisi nõustaja, omab raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutset, sotsiaaltöötaja, loovterapeut
Kontaktnumber
5244527

Maret Voites

Ämmaemandaks olemine on minu elu suur kirg. Minu üks eesmärke ja soove siin elus on olla toeks naistele ja nende peredele lapsevanemaks kasvamise teel. Mõnikord on see tee keeruline ja raske, vahel väga valus… Olen teie jaoks olemas ka nendel hetkedel. Lõpetasin ämmaemanda eriala Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis 2006.a. ning läbisin raseduskriisi nõustaja täiendkoolituse 2008-2010.a. Oman raseduskriisi nõustaja tase 6 kutset ning täiendan end jooksvalt erinevatel erialastel koolitustel. Kuigi minu juured on mandril, on minu kodu ja süda Muhu saare kadakate vahel, kus ma oma perega elan. Mul on rõõm olla ema kahele toredale lapsele. Täna tegutsengi peamiselt saartel ja Lääne-Eestis (Muhumaal, Saaremaal, Hiiumaal, Haapsalus), aga olen vajadusel teie jaoks olemas ka üle veebi. Näen, et laste saamise viis, lapseootuse aeg, sünnituse ja sündimise kogemus ning sünnitusjärgne periood omavad suurt rolli peresuhetes ning lapse edasises elus, seega vajab vanemate vaimne tervis sellel tundlikult perioodil kindlasti tähelepanu ja hoolt. Võta julgelt ühendust, kui vajad tuge!
Eriala
raseduskriisi nõustaja, omab raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutset, ämmaemand
Kontaktnumber

Margit Emberg

Olen lõpetanud Tallinna Ülikoolis psühholoogia eriala magistrantruuri ja täiendanud ennast raseduskriisinõustamise, kognitiiv-käitumisteraapia ja trauamateraapiate suunal. Ma pean oluliseks naistele, meestele ja peredele kiire psühholoogilise esmase nõustamise kättesaadavust ootamatutes kriisiolukodades raseduse aja ja sünnitusjärgsel perioodil vähendamaks võimalikku ebakindlust ja ärevust ning võimestamaks kliendi ressursid paremaks psühholoogiliseks toimetulekuks. Psühholoogina töötan Lääne-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikus. Raseduskriisi nõustamisteenust pakun Tallinnas Kadriorus Raseduskriisikeskuses. Olen kolme lapse ema ja noorimaga veel lapsehoolduspuhkusel. Hetkel saan vajadusel pakkuda esmast nõustamist e-kirja teel. Nõustan eesti ja inglise keeles Minu kontakt: margite@rasedus.ee
Eriala
psühholoog, raseduskriisi nõustaja, omab raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutset
Kontaktnumber
5253038

Maria Kalašnikova

Olen lõpetanud Tallinna Ülikoolis psühholoogia bakalaureuseõppe ja kunstiteraapiate magistriõppe. Loovterapeudina olen pikalt töötanud täiskasvanutega, toetades nende vaimset tervist ning imikute ja väikelastega, toetades laste arengut ja vanema-lapse suhteid. Oma töös kasutan eelkõige lahenduskeskse lühiteraapia põhiprintsiipe, kus olulisel kohal on toetumine kliendi tugevustele ja ressurssidele. Lisaks sellele olen läbinud kognitiiv-käitumisteraapia algkoolituse, raseduskriisi nõustaja kolmeaastase väljaõppe ning hetkel olen süsteemse pereteraapia põhiväljaõppes. Läbisin perinataalse psühholoogia ning imikute vaimse tervise alaseid koolitusi. Teen nii individuaalset, kui ka paari- ja perenõustamist eesti, vene ja inglise keeles. Koduleht: loovterapeut.com Kontakt: loovterapeut@gmail.com
Eriala
psühholoog, raseduskriisi nõustaja, omab raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutset, loovterapeut
Kontaktnumber

Marje Pukk

Iga inimene on unikaalne.  Olen tänulik, et saan olemas olla läbi nõustaja töö mingil üürikesel hetkel Sinu elus. Saame koos otsida vastuseid küsimustele, mis siin ja praegu olulised tunduvad ning järgmise sammuni juhatavad. Pole olemas rumalaid küsimusi ja nõuab julgust abi küsida. Kõrghariduse omandasin Tallinna Ülikoolis eesti keele ja kirjanduse õpetajana. Nõustaja ettevalmistuse ja kutseoskused sain Professionaalse Psühholoogia Erakoolist. 2010 – 2014 täiendasin end Transpersonaalse Psühholoogia ja Hüpnoteraapia  Erakoolis Terviklik Mina. Olen läbinud raseduskriisi nõustaja täiendkoolituse Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ja 2017 sain raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutse.  Raseduskriisi nõustajana praktiseerin alates aastast 2008. Oma töös kasutan kõike elu jooksul õpitut ja lähtun iga konkreetse inimese vajadusest ja elukogemusest. Vastavalt psühholoogilise nõustamise nõuetele käin regulaarselt supervisioonis. Mind inspireerib ja aitab oma keskmes püsida loodus, muusika, kirjutamine. Hobi on lugemine, käivitab uudishimu elu vastu. Olen ema ja vanaema. Minu mantra: on nagu on, olen endaga leebe ja teen täna parima nende teadmiste ja oskustega, mis mul on.  Raseduskriisi nõustajana kohtun inimestega peamiselt video teel. Kontakt: marje@rasedus.ee Skype: marje.pukk1
Eriala
psühholoogiline nõustaja, raseduskriisi nõustaja
Kontaktnumber
5018027

Triinu Tints

Lõpetasin 2021. aastal raseduskriisi nõustaja õpingud. Eelnevalt olen läbinud kogemusnõustaja väljaõppe (teemad: viljatus ja viljatusravi, lapse surm ja lein), pereterapeutide sissejuhatava koolituse, hingehoidja baaskoolituse. Lisaks olen end täiendanud vanema- ja seksuaalhariduse, leina- ja viljatusnõustamise ning vaimse tervise alal. Olen lapsevanemlusprogrammi “Imelised aastad” koolitaja ning MTÜ Vaikuse lapsed ja MTÜ Viljatusravi Tugikeskus juhatuse liige. Töötan inimeseõpetuse, suhtlemise ja liikluspsühholoogia õpetajana. Praegu läbin Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe eeldusainete programmi. Koduleht: www.triinutints.ee
Eriala
pedagoog, raseduskriisi nõustaja, omab raseduskriisi nõustaja, tase 6 kutset
Kontaktnumber
58900579

Viktoria Sumarova

Eriala
pedagoog, raseduskriisi nõustaja
Kontaktnumber